“Yenice Belediye Başkanı Çaylı’nın Merkez Disiplin Kuruluna sevkine oybirliğiyle Karar verilmiş ve aynı gün Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir”

AKP Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz, Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın Merkez Disiplin Kuruluna oy birliği ile sevk edildiğini, ve aynı gün Merkez Disiplin Kurulana verildiğini belirterek bir basın açıklaması yaptı.

Altınöz, az önce yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi;  “Yenice Belediye Başkanı olan Zeki Çaylı hakkında İl Başkanlığımız tarafından başlatılan disiplin süreci hakkında basın yayın organlarında bir takım haberler çıkmaktadır bu süreç hakkında kamuoyunun bilgilendirmek için açısından bu açıklamayı yapıyorum.

Ak Parti Kurumsal bir Partidir bizim tüzük ve yönetmeliklerimiz var en önemlisi de çok derin siyasi ahlak ve kurallarımız var. Bunu kim ihlal ederse gereken yapılacaktır demiştik.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı hakkında Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu 19/03/2018 günü Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında yaptığı toplantıda; Zeki Çaylı’nın Ak Parti’nin Tüzük, Program ve ilkelerine aykırı tutum ve davranışlarının olduğu, Partimiz ile ilişiğinin derhal kesilmesi kanaatiyle, Tüzüğün 119. maddesi uyarınca tedbirli olarak, partiden Kesin İhraç istemiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevkine oybirliğiyle Karar verilmiştir ve aynı gün Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir.

Özellikle il başkanı olduktan sonra basın yoluyla bu tür polemiklere ve hakaretlere karşı taviz vermeyeceğimizi belirtmiştik. Bunun gereği olan süreç son aşamaya gelmiştir. Bundan sonra Yetkili ve görevli Merkez Disiplin Kurulu  karar verecektir. Saygılarımla”