97’NCİ KURULUŞ YILINI KUTLADI

CUMHURİYET  Halk Partisi Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 97. Yılı dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında; “97. Kuruluş yılımız kutlu olsun” dedi.

Çakır, basın açıklamasında şunları söyledi;

“Büyük Atatürk,

Sayın Genel Başkanım,

Temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresinde attığınızt, 9 Eylül 1923’te kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin, bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız,

Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını, Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97’nci kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegâne amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir. İlke ve devrimleriniz ile II. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz.

Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir.

Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve siyah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.”

Öte yandan, Cumhuriyet Halk Partisi Yenice İlçe Başkanlığı tarafından da Yenice’de partinin kuruluş yılı, sabah saat 09.30’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla kutlandı. CHP Yenice İlçe Başkanı Enver Özgü, partinin kuruluş yıl dönümü ile ilgili yaptığı konuşmasında, Cumhuriyet Halk Partisi’nin köklerinin kuvayı milliyeden geldiğini belirtti. Cumhuriyet Halk Partisi’nin ülkeyi kuran bir parti olduğunu, bugüne kadar üyesinden genel başkanına kadar partinin her kademesinde görev yapanlara da teşekkür ederek, ebediyete intikal edenlere rahmet diledi.