HES’E HAYIR KAMPANYASINA DESTEK

KARABÜK Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kaya, Radyo,Televizyon Yayıncıları Derneği Başkanı İlhan Alpboğa ve cemiyet yönetim kurulu üyesi Nurettin Acar, Yenice Şeker Kanyonu’na yapılması planlanan HES projesine karşı Yenice platformunun başlattığı mücadeleye destek amacıyla geçtiğimiz cumartesi günü ilçemize geldiler.
Yenice Merkezde platform sözcüsü Mustafa Akay ve sivil toplum örgütlerinden oluşan platform üyeleriyle bir araya gelen, Karabük Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kaya, Radyo,Televizyon Yayıncıları İletişim Derneği Başkanı İlhan Alpboğa, yönetim kurulu üyesi Nurettin Acar, Yenice Platformu’na her türlü desteği vereceklerini söylediler.
Burada yapılan toplantıda Platformun çalışmaları ile ilgili kısa bir bilgi vererek açıklama yapan Platform sözcüsü Mustafa Akay, “Öncelikle Şeker Kanyonu’na yapılması planlanan HES’e hayır kampanyamıza verilen desteklerden dolayı çok mutlu olduğumuzu söylemek istiyorum. Platform olarak bu işe başladıktan sonra Karabük ve İlçemizde yetkililer başta olmak üzere, belediye başkanlarımız, Sivil Toplum örgütleri, siyasi parti yetkililerimiz, siz değerli basın kuruluşları dostlarımız ve halkımızın büyük bir kesimi ile bir araya geldik. Tabi ki burada en büyük görevin iktidar partisi yetkililerine düştüğünün de bilincindeyiz. Bu sebeple 5 Mart günü milletvekillerimiz sayın Mehmet Ali Şahin ve sayın Burhanettin Uysal’ı bilgilendirmek üzere kendilerinden randevu talep ettik. Önümüzde ki günlerde bizlere verecekleri randevu ile gelişmeleri ve bu yönde yaptığımız çalışmaları anlatacağız ve kendilerinden destek isteyeceğiz. ŞEKER KANYONU Yenice’nin geleceğidir. Yenice Turizmi açısından Şeker Kanyonu çok önem arzetmektedir. Bizler Yenice Platformu olarak tamamen tarafsız ve Yenice’nin geleceğini düşünerek hareket ediyoruz. Yaptığımız mücadeleyi de tamamen iyi niyet çerçevesinde yapıyoruz. Umarız sayın milletvekillerimiz de bizlere destek olur ve bu yanlıştan biran önce dönülür. Biz HES’e karşı değiliz ancak, Şeker’e yapılacak HES’e karşıyız. Yenice’de Turizm’e evet, HES’e hayır kampanyasını sonuna kadar sürdüreceğiz. Lütfen iyi niyetle sürdürdüğümüz bu mücadelemize herkes destek olsun.” dedi.
Yenice Platform sözcüsü Mustafa Akay’ın bu açıklamalarından sonra görüşlerini dile getiren Karabük’te faaliyetlerini sürdüren gazete dernek yöneticileri ise, Şeker Kanyonu’na yapılması planlanan HES projesine karşı başlatılan Yenice Platformunun “Yenice’de Turizme Evet, ŞEKER’e yapılacak HES’e Hayır” kampanyasına karşı yapılan mücadeleye sonuna kadar destekleyeceklerini belirttiler.