KULLANILAN BORULARIN TSE BELGESİNİN OLMADIĞI İLERİ SÜRÜLÜYOR

İLÇEMİZİN Şenköy ve Çamlıköy köylerinin su ihtiyacının karşılanması için alınan boruların TSE belgeli olmadığı, boruların sık sık patladığı ileri sürülüyor.

Köylülerin verdikleri bilgiye göre, yaklaşık 70 bin liranın üzerinde maliyetle alınan borular suyun taziğine dayanıksız olduğu için sık sık patlıyor ve köylerin susuz kalmasına neden oluyor. Boruların alımında muhtarların ve İl Genel Meclis Üyesinin sorumlu olduğunu belirten firma yetkilileri kendilerinden istenilen boruları köylere verdiklerini, bunda firma olarak bir hatalarının olmadığını, paralarını alamadıkları için de mağdur olduklarını belirerek, Yenice Kaymakamlığı’na müracat ettiler.

Firma yetkilileri, alınan boruların parasının 30 bin lirasının Karabük Valiliği, 20 bin lirasının da Yenice Kaymakamlığı, kalan kısmının da muhtarlıklar tarafından ödeneceğinin kendilerine söylendiğini dilekçelerinde belirttiler.

Firma yetkilileri şubat ayında teslim ettikleri boruların parasını alamadıkları için de mağdur olduklarını ileri sürdüler.