“YENİCE HALKIYLA DAYANIŞMAYA GELDİM”

TÜRK Rock müziğinin başarılı ismi sanatçı Haluk Levent, gazeteci Dilek Kocabaş’ın daveti üzerine geçtiğimiz cuma günü Karabük’te vereceği konser öncesi ilçemize geldi.
Gazeteci Dilek Kocabaş, çevre sorunlarına duyarlı olan sanatçı Haluk Levent ile sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden bağlantı kurdu. Dilek Kocabaş, Şeker Kanyonu’nda yapılacak olan HES konusunda twitter üzerinden çağrıda bulunarak sanatçı Haluk Levent’ten destek istedi.
Levent üst üste atılan twite kayıtsız kalmayarak Yenice’ye geleceği sözünü verdi. Rock sanatçısı Haluk Levent konser vermek üzere geldiği Karabük konseri öncesi Yenice’ye gelerek, Şeker Kanyonu’na yapılması planlanan ‘HES’e Hayır’ desteği verdi. Cuma günü ilçemize gelen sanatçı Haluk Levent Dilek Kocabaş tarafından ilçe merkezinde karşılanarak Seyir Terası’na götürüldü ve burada Yenice Platformu tarafından karşılandı. Yenice Platformu ile Seyir Terası’nda sohbet eden Haluk Levent’e daha sonra gazeteci Dilek Kocabaş tarafından Yenice Tablosu hediye edilirken, Yenice Platformu tarafından ıhlamur kolonyası, ıhlamur ve Yenice tanıtım kitapları, Zonguldak Yeniceliler Derneği Başkanı Yaşar Karaman’da Madenci Heykeli hediye etti. Sanatçı Haluk Levent daha sonra Şeker Kanyonu’na geçerek Yenice halkıyla buluştu. Kanyon girişindeki mesire alanında Yenice Platformu Başkanı Mustafa Akay’dan bilgi aldıktan sonra açıklama yapan Haluk Levent, “HES’lerin özellikle ülkenin çok önemli turizm geliri olabilecek ya da insanların geçimini sağladığı, çocuklarını üniversitelerde okutup, o ırmaktan, o ottan beslendiği, ailelerin olduğu bölgelerde, doğanın en güzel yerlerine kurulmasını ben anlayamıyorum. Buraya, bu cennet vadiye bu nedenle geldim. Yenice halkıyla dayanışmaya geldim. Biz bu HES’lere karşıyız. Kurulabilecek yerler vardır. Doğayı tahrip etmeden, doğayı yaralamadan yapılacak bölgeler de var. Ama işletmelerin, işletmecilerin bazen işine geliyor. ‘Çok kolay yoldan birazcık daha kar ederiz’ diyorlar. Ama biz Yenice halkıyla beraberiz, yanındayız ve biz burada HES istemiyoruz” dedi.Levent, platform üyeleri ve vatandaşlarla birlikte ellerini kaldırarak ‘HES’e Hayır’ diyerek tepkisini ortaya koydu. Açıklamaların ardından kanyonda bulunanlar sanatçı Haluk Levent ile hatıra fotoğraf çektirdikten sonra Karabük’e gitti.
Haluk Levent’in Karabük’teki konserine ilçemizden de çok sayıda katılım oldoğu öğrenildi.